Mistrzostwa Województwa w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2017

Złote sztafety uczniów ze staszowskiej „Dwójki" w Mistrzostwach Województwa w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2017
Dnia 19 czerwca 2017 r. na stadionie w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2017. Naszą szkołę reprezentowało cztery sztafety: 4x100m dziewcząt, 4x100m chłopców, sztafeta szwedzka ( 100 - 200 - 300 - 400m) dziewcząt i chłopców. Znając możliwości naszych uczniów i uzyskiwane przez nich rezultaty mieliśmy świadomość, iż nasze sztafety będą walczyć o najwyższe laury. Wszyscy uczniowie zdawali sobie sprawę, że na końcowy wynik drużyny ma wpływ nie tylko przygotowanie szybkościowe zawodników, ale również precyzyjne wykonanie zmian w poszczególnych strefach. Rywalizacji sportowej w biegach rozstawnych zawsze towarzyszy wiele emocji. Duże emocje towarzyszyły nam już podczas pierwszego biegu finałowego z udziałem naszych dziewcząt. Zespół wypracował sobie znaczą przewagę nad pozostałymi gimnazjalistkami, ale dopiero po wykonaniu ostatniej zmiany można było odetchnąć. Na mecie radość ze zwycięstwa, a zwłaszcza z nowego rekordu udzieliła się całej ekipie. Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno powtórzyć wynik dziewcząt, ale tego dnia nasze zespoły były bardzo dobrze zmotywowane do walki o najwyższe cele. Uczniowie nie zawiedli siebie i swoich nauczycieli. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w sztafetach 4x100m wywalczyli złote medale i tytuł Mistrzów Województwa w Biegach Rozstawnych potwierdzając swoją dominację w tej konkurencji. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Jolanta Makuch, Patrycja Kot. Chłopcy wystąpili w składzie: Jakub Samiec, Mateusz Podsiedlik, Dawid Siejka, Dominik Kukiełka. Uczennice, które spróbowały swoich sił w sztafecie szwedzkiej 100m+200+300+400m zajęły czwarte miejsce poprawiając wynik z zeszłego roku o 1 pozycję. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Sojka, Marta Jędryka, Julia Przytuła, Olga Słomka. Chłopcy w sztafecie szwedzkiej również ukończyli zawody na czwartym miejscu w następującym składzie: Jakub Dziedzic, Wiktor Potocki, Kamil Skałbania, Jakub Zięba.
Był to kolejny duży sukces uczniów ze staszowskiej Dwójki", którym należą się nie tylko gratulacje za wysokie miejsca, ale również ciepłe słowa i podziękowania za ambicję, walkę
i godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta. Opiekunami drużyn byli: pani Bernadeta Wieczorek, pani Barbara Malinowska oraz pan Rafał Konat.
Klasyfikacja końcowa poszczególnych sztafet:
Sztafeta 4x100m dziewcząt:
I miejsce Gimnazjum nr 2 Staszów