MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA UCZNIÓW ZE STASZOWSKIEJ „DWÓJKI"

W dniach 05 i 06 czerwca 2017 r. w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce. Po raz kolejny nasi sportowcy przysporzyli nam wiele radości. Naszą szkołę reprezentowało 12 dziewcząt i 10 chłopców. Zawodom towarzyszyło wiele emocji. Na uwagę zasługują następujące wyniki, które uzyskali: W biegu na 100 m do ścisłego finału zakwalifikowało się aż trzy uczennice z naszego gimnazjum: Kamila Legiecka zajęła II miejsce uzyskując tytuł wicemistrza województwa z wynikiem 13,11 ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Jolanta Makuch zajęła VI miejsce w województwie z wynikiem - 14.01 również poprawiła swój najlepszy wynik. Patrycja Kot w biegu finałowym z wynikiem 14,11 uzyskała bardzo dobre VIII miejsce. Z naszych chłopców najlepszy wynik w biegu na 100 m uzyskał Dominik Kukiełka 12,17 plasując się na IX pozycji. Jakub Samiec w konkurencji skoku wzwyż uzyskał II miejsce z wynikiem 164cm. Sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Jolanta Makuch, Patrycja Kot zajęła I miejsce uzyskując tytuł Mistrza Województwa. Sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Jakub Samiec, Mateusz Podsiedlik, Dawid Siejka, Dominik Kukiełka zajęła II miejsce uzyskując tytuł wicemistrza województwa. Na dystansie 300 m najlepszą zawodniczką w naszym województwie okazała się Kamila Legiecka uzyskując znakomity wynik 44,02 ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord naszej szkoły. Podobnie jak Kamila w biegu na 300 m bardzo dobre czasy uzyskały: Natalka Bednarska 47,98 kończąc zawody na punktowanym VI miejscu, oraz Julia Przytuła, która ukończyła zawody z nowym rekordem życiowym 50,24 Na tym samym dystansie Mateusz Podsiedlik z wynikiem 39,45 zajął bardzo dobre punktowane
V miejsce, a Kamil Skałbania z wynikiem 40,96 VI miejsce. Kacper Skuza w skoku w dal z wynikiem 5,65cm zajął bardzo wysokie II miejsce uzyskując tytuł wicemistrza województwa.
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach naszych uczniów:
100 m dziewcząt: 2 - Kamila Legiecka 13,11, 6 - Jolanta Makuch 14,01, 8 - Patrycja Kot 14,11, 10 - Natalia Bednarska 14,30, 13- Julia Sojka 14,38, 18 - Kamila Wrona 14,56
300 m dziewcząt: 1 - Kamila Legiecka 44,02, 7 - Natalia Bednarska 47,98, 11 - Julia Przytuła 50,24
600 m dziewcząt: 7 - Julia Pitek 1:59,75 8 - Marta Jędryka 2:07,69
1000 m dziewcząt: 10 - Olga Słomka 3:45,67
1000 m chłopców: 11 - Jakub Zięba 3:10,46 13 - Kacper Śledź 3:13,36
skok w dal dziewcząt: 7 - Julia Sojka 4,24 13 - Jolanta Makuch 3,92 16 - Emilia Jaworska 3,74
pchnięcie kulą dziewcząt: 16 - Natalia Wąs, 17 - Julia Socha
skok w dal chłopców: 2 - Kacper Skuza 5,65
skok wzwyż chłopców: 2 - Jakub Samiec 164cm , 7 - Kamil Skałbania 150cm
sztafeta 4x100 m dziewcząt: 1 - Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Jolanta Makuch, Patrycja Kot - 54,71
Sztafeta 4x100m chłopców:2 - Jakub Samiec, Mateusz Podsiedlik, Dawid Siejka, Dominik Kukiełka- 48,88
100 m chłopców: 9 - Dominik Kukiełka 12,17, 30 - Dawid Siejka 12,90, 38 - Kamil Skałbania 13,03
300 m chłopców: 5 - Mateusz Podsiedlik 39,45 6 - Kamil Skałbania 40,96 8 - Dawid Siejka 41,42
rzut oszczepem: 8 - Wiktor Potocki 31,22 15 - Mateusz Podsiedlik 22,74 17 - Jakub Samiec 15,77

Gimnazjum nr 9 Kielce DQ
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas dwudniowych zawodów były: pani Bernadeta Wieczorek i pani Iwona Szercer.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek