Młoda pisarka z naszej szkoły

Ma zaledwie 10 lat i już na swoim koncie prawdziwy debiut pisarski. Aleksandra Pielak wydała właśnie drukiem swoją pierwszą książkę dla dzieci pt.”Przygody ziemniaka Stefana”. W książce znajduje się cykl fantastycznych opowiadań o przygodach gadającego ziemniaka o imieniu Stefan i jego przyjaciół. Pasja do pisania pojawiła się u Oli w klasie drugiej. Początkowo pisała opowiadania tylko dla siebie i nie myślała o żadnej publikacji. Swoimi opowiadaniami dzieliła się na przerwach ze mną, z przyjaciółmi w szkole, którzy poza rodziną byli jej pierwszymi recenzentami. Talent pisarski i ogromna wyobraźnia Aleksandry Pielak został dostrzeżony w Agencji Wydawniczej Imprint Media w Warszawie, w efekcie czego jej książka została wydana kilka dni temu.
Młoda pisarka nie ukrywa, że jest to dla niej powód do ogromnej satysfakcji. Gratulujemy i życzymy wielkiej kariery pisarskiej. Być może w przyszłości Aleksandra jako uznana pisarka, odbierać będzie wielkie literackie nagrody, a my, jako społeczność, będziemy dumni z tego, że wywodzi się z naszej szkoły.
Autor: mgr Nina Madyńska-Poniewierka
07-11-2018, Marek Poniewierka