Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – Święto Szkoły 2021

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz dzieci i ich rodzice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie 7 listopada 2021 r. uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Ducha Świętego. Podczas liturgii wspólnie modlono się w intencji całej społeczności szkolnej o dar Bożego błogosławieństwa oraz dziękowano za 103. lata działalności szkoły. Pamiętano również o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Mszy towarzyszył poczet sztandarowy szkoły.

Liturgię wspólnie sprawowali: proboszcz parafii pw. świętego Bartłomieja w Staszowie ks. prałat Szczepan Janas oraz katecheta staszowskiej „Dwójki”, ks. Mariusz Wasil, który wygłosił także okolicznościowe kazanie. Nawiązał w nim do postaci patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Kaznodzieja zwrócił uwagę na Jego niezłomną postawę oraz gorący patriotyzm. Ponadto, nawiązując do Ewangelii, podkreślił, że z pozoru małe rzeczy i drobne dobre uczynki mają wielką wartość w oczach Boga, jeśli wykonywane są z serca. Zaapelował, aby nie marnować czasu, który dał nam Bóg, tylko wykorzystywać go jak najlepiej i zawsze pamiętać o Bogu.

Uczniowie czynnie zaangażowali się w oprawę liturgiczną, czytając Słowo Boże i modlitwę wiernych oraz śpiewając psalm. Śpiew animowany był przez scholę parafialną. Na koniec Eucharystii dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski podziękował księżom za sprawowaną Mszę Świętą oraz wszystkim przybyłym na tę uroczystość.

Oprawę liturgiczną przygotowali ks. Mariusz Wasil, Elżbieta Pizur oraz niżej podpisana.

Agata Bazak

07-11-2021, Zbigniew Maruszewski