Na Komendzie Policji

Poznajemy zawody naszych rodziców

Kolejna wycieczka klasy II b w ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców” odbyła się do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie gdzie pracuje tata Kuby. Zazwyczaj zawód policjanta kojarzy się ze ściganiem przestępców, kierowaniem ruchem, dbaniem o bezpieczeństwo ludzi a tymczasem… Podczas wizyty uczniowie zapoznali się pracą technika kryminalistyki czyli w jaki sposób zabezpiecza się różne ślady podczas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia. Nie wszyscy wiedzieli o tym, że każdy człowiek pozostawia po sobie jakiś ślad i nie jest to tylko odcisk buta. Są to odciski palców, dłoni, zapach i wiele, wiele innych dzięki którym można zidentyfikować konkretną osobę. Bardzo ważna dla uczniów była również prezentacja multimedialna „3...2...1...Internet” przestawiająca zagrożenia wynikające z nieostrożnego korzystania z ogólnodostępnej sieci internetowej. Wizyta w Komendzie była bardzo ciekawa i pouczająca, szczególnie szczególnie dla chłopców – być może zostaną kiedyś policjantami.

Uczniowie i wychowawca klasy II b

Foto: Edyta Brożyna

Autor: Edyta Brożyna