Na zamku w Niedzicy, w Jaskini Bielańskiej, z góralską kapelą...

Zakończyła się tygodniowa "Zielona Szkoła"w Pieninach, na której przebywali uczniowie z kl. 2c i 3a z wychowawczyniami Barbarą Dorobek-Skórską i Niną Madyńską-Poniewierką.
Śledziliśmy ich pobyt na szkolnej stronie WWW, dzięki przesyłanym przez nich relacjom. W poprzednich newsach przedstawialiśmy już zdjęcia ze zjazdu krzesełkowego z wulkanicznej Góry Wdżar,
ze spływu tratwami przełomem Dunajca, z Parku Rozrywki Spiska Kraina
i ze zdobywania najwyższego szczytu Pienin - Trzech Koron. A oto informacje z ostatnich dwóch dni pobytu:

"W czwartkowy poranek pojechaliśmy do Jaskini Bielańskiej na Słowację. Byliśmy zdumieni jej wielkością, wspaniałymi naciekami i stalagmitami. W godzinach popołudniowych udaliśmy się już w Polsce na rejs statkiem do zamku w Czorsztynie. Wieczorem bawiliśmy się przy muzyce góralskiej w wykonaniu kapeli z Kluszkowiec. W piątek zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy i bawiliśmy się na kolejce górskiej Alpine Coaster. Pobyt na Zielonej Szkole minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Staszowa.W naszej pamięci pozostaną wspomnienia, niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać ”Zieloną Szkołę”."

Foto: Rafał Konat, Nina Madyńska-Poniewierka

Zdjęcie użytkownika Co słychać w