NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021 – 2025

Logo NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021 – 2025

Miło nam poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. J. Paderewskiego przystąpiła do realizacji rządowego programu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” i otrzymała 15000 zł (12000 zł + 3000 zł wkład własny) na zakup nowości czytelniczych, sprzęt komputerowy i realizację działań promujących czytelnictwo.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021 – 2025 przez Radę Ministrów, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Celem programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych zadań i inicjatyw.

11-05-2023, Zbigniew Maruszewski