Nasi uczniowie na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach

Dnia 30 października 2018 roku na hali widowiskowo - sportowej Spodek odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach.

W turnieju wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w 22 grupach wiekowych (przedszkola, szkoły podstawowe klasy 1-8, szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne), osobno chłopcy i dziewczęta. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy 21 Podlesie, a także miasto Katowice jako gospodarz turnieju.
W tym roku udział w turnieju wzięła nasza szkoła, którą reprezentowało dwóch zawodników: Adrian Czerwiec z klasy V a i Alan Czerwiec z klasy III a. Każdy zawodnik rozegrał 7 rund po 10 minut. Adrian zdobywając 4 punkty zajął 59 miejsce, a Alan również z 4 punktami zajął 28 miejsce.

Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie. Brali w nich udział zarówno początkujący adepci tej dyscypliny jak również zaawansowani, doświadczeni szachiści reprezentujący na co dzień różne kluby. W tym towarzystwie wszelkie punktowe zdobycze należy uznać za sukces, a zebrane doświadczenie i nauka powinna owocować w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia: Bogumiła Czerwiec

16-11-2018, Marek Poniewierka