Nasi uczniowie w gronie najlepszych

25 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022. W uroczystości udział wzięli laureaci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, wojewoda świętokrzyski oraz organizatorzy konkursów - pracownicy Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W tegorocznej edycji przeprowadzono 10 konkursów przedmiotowych, do których na I etapie przystąpiło 13643 uczniów województwa świętokrzyskiego. Tytuł laureata zdobyło 193 uczniów. Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Szymon Grzegrzółka – laureat z matematyki i Jakub Rożek – laureat z fizyki i z chemii. Szymona do konkursu przygotowywała pani Urszula Boroń, a Jakuba z fizyki pani Katarzyna Gromniak i z chemii pan Zdzisław Pizur.

Dyplomy, zaświadczenia i pamiątkowe medale oraz słodkie piernikowe serca laureatom wręczali: wojewoda świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Pani Katarzyna Nowacka oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pan Jacek Wołowiec.

Na gratulacje zasługują również nasi uczniowie, którzy uzyskali tytuł finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Maria Szemraj z fizyki – nauczyciel pani Monika Bremer, Szymon Grzegrzółka z fizyki – nauczyciel pani Katarzyna Gromniak, Antoni Fąfara z matematyki – nauczyciel pani Urszula Boroń, Piotr Czerwiec z chemii – nauczyciel Zdzisław Pizur, Jakub Rożek z języka polskiego – nauczyciel pani Elżbieta Szymańska, Jakub Rożek z języka angielskiego – nauczyciel pani Beata Boroń-Sitko, Jakub Legawiec i Szymon Grzegrzółka z informatyki – nauczyciel pani Joanna Cieśla, Jacek Kiełtucki z biologii – nauczyciel pan Zdzisław Pizur.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

dr Dariusz Kubalski

28-04-2022, Zbigniew Maruszewski