Nasza szkoła z Akredytacją Programu Erasmus + na lata 2021 – 2027

Akredytacja w programie Erasmus jest narzędziem dla organizacji zajmujących się kształceniem i szkoleniem zawodowym, edukacją szkolną oraz edukacją dorosłych, które chcą otworzyć się na transgraniczną wymianę i współpracę. Przyznanie akredytacji w programie Erasmus stanowi potwierdzenie, że wnioskodawca ustanowił plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności w ramach szerzej zakrojonych działań wpisujących się w rozwój swojej organizacji. Plan ten nazywany jest „planem Erasmus” i stanowi kluczowy element wniosku o akredytację w programie Erasmus.

W październiku 2020 roku nasza szkoła złożyła wniosek o Akredytację Programu Erasmus + na lata 2021 – 2027 w sektorze Edukacja Szkolna, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wniosek został przyjęty w roku następnym, niestety pandemia COVID i wprowadzenie nauczania zdalnego odsunęła plany zagranicznych mobilności. Dopiero w lutym 2022 roku został złożony wniosek finansowy, a w lipcu zostało przyznane dofinansowanie do zagranicznych szkoleń nauczycieli, którzy stanowią grupę realizującą program Erasmus+ w ramach Akredytacji. Pieniądze trafiły na konto szkoły pod koniec roku 2022 r.

15-osobowa grupa nauczycieli odbędzie zagraniczne szkolenia, które mają być wstępem do poprawy jakości nauczania i uczenia się w edukacji szkolnej przez:

• wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli, członków kadry kierowniczej szkół i innych pracowników szkół,
  • promowanie wykorzystania nowych technologii i innowacyjnych metod nauczania,
  • poprawę uczenia się języków i zwiększanie różnorodności językowej w szkołach,
  • wspieranie wymiany i przekazywania najlepszych praktyk w dziedzinie nauczania i rozwoju szkół.
31-01-2023, Zbigniew Maruszewski