Nasza uczennica w gronie najlepszych

18 kwietnia 2023 r. w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2022/2023. W uroczystości udział wzięli laureaci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, wicewojewoda świętokrzyski oraz organizatorzy konkursów - pracownicy Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W tegorocznych zmaganiach, w 10 konkursach przedmiotowych, wzięło udział 12350 uczniów całego województwa świętokrzyskiego, z czego wyłoniono 432 finalistów i 210 laureatów konkursów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły: Lena Siwonia – laureatka z języka polskiego. Lenę do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Sałata.

Dyplomy, zaświadczenia i medale laureatom wręczali: Pan Rafał Nowak – Wicewojewoda Świętokrzyski,Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty.

Na gratulacje zasługują również nasi uczniowie, którzy uzyskali tytuł finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Wojciech Glica z języka angielskiego – nauczyciel pani Justyna Szczepańska i Adam Konat z geografii – nauczyciel pani Barbara Ziętarska.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

dr Dariusz Kubalski

Napis Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego rok szk. 2022/2023, logo Kuratorium Oświaty w Kielcach i ŚCDN

Napis Lena Siwonia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie Nauczycielka: Agnieszka Sałata

Wręczenie dyplomów i medali laureatom