Niezwykłe spotkanie na leśnych ścieżkach

W mikołajkowy poniedziałek 6 grudnia 2021 r. klasa II a wzięła udział w kolejnej lekcji poznawania przyrody. Wraz z wychowawczynią oraz Panią Joanną Drożdżowską z Nadleśnictwa w Staszowie dzieci obserwowały zmiany w przyrodzie. Pani leśnik opowiedziała w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, jak wyglądają ich tropy oraz jak leśnym zwierzętom pomagają ludzie. Uczniowie oglądali i rozpoznawali różne rodzaje porostów, których obecność na korze drzew „mówi” o stopniu czystości powietrza.

Podczas wędrówki po leśnych ścieżkach wspaniałą niespodzianką było spotkanie Świętego Mikołaja, który obdarował „Tropicieli przyrody” upominkami. Zakończenie leśnej wyprawy odbyło się przy ognisku. Dzieci piekły kiełbaski i śpiewały „mikołajkowe piosenki”.

Ewa Marek

06-12-2021, Zbigniew Maruszewski