Nordic Walking po Staszowie

Grupa dzieci z Grecji, Czech, Włoch, goszczących w Staszowie, w ramach programu Erasmus+ „Zakodowane legendy”, odbyła Nordic Walking po naszym mieście. Uczniowie klasy VI C Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunem Anną Dziewięcką- Fortuną, pokazali gościom najbardziej charakterystyczne miejsca pod względem kulturowym, historycznym i turystycznym. Były to m.in. kościół Św. Bartłomieja, kościół Św. Ducha i pomnik Jana Pawła II, Ratusz i pomnik Tadeusza Kościuszki, stadion miejski oraz park im. Adama Bienia. Pomimo deszczowej pogody wszystkim dopisywały humory, a dwugodzinny spacer nie zniechęcił gości do odwiedzenia innych miast południowej Polski.

Anna Dziewięcka- Fortuna

Galeria zdjęć >>