Ogłoszenie dotyczące akcji strajkowej 31 marca 2017 roku

Informacja dla Rodziców/Opiekunów uczniów
Zespołu Szkół - Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. I. J. Paderewskiego
i Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Staszowie

Dyrektor Zespołu Szkół - Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. I. J. Paderewskiego i Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Staszowie z a w i a d a m i a, że zgodnie z pismem Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Staszowie z dnia 08.03.2017 r., uwzględniającym mediacje w ramach sporu zbiorowego prowadzonego od dnia 13.01.2017 r. pomiędzy Zarządem Oddziału ZNP w Staszowie a Zespołem Szkół – Publiczną Szkołą Podstawową Nr 2 im. I. J. Paderewskiego i Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Staszowie oraz wynik referendum strajkowego, w Zespole Szkół - Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. I. J. Paderewskiego i Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Staszowie w dniu 31 marca 2017 r. (piątek) zostanie przeprowadzona akcja strajkowa.

Strajk polega na zbiorowym powstrzymaniu się pracowników od wykonywania pracy. Nauczyciele w dniu strajku będą sprawowali opiekę nad uczniami przebywającymi w szkole, nie będą prowadzili zajęć lekcyjnych. Autobusy szkolne w tym dniu będą kursowały według harmonogramu obowiązującego w każdy piątek. Opieka nad uczniami dowożonymi będzie sprawowana według stałych zasad.

Szkoła w tym dniu przygotuje i wyda obiady jak w każdy dzień pracy szkoły. Osoby, które nie będą obecne w szkole i nie będą spożywały obiadu w dniu 31 marca 2017 r. (piątek) proszone są o zgłoszenie tego faktu do kierownika świetlicy szkolnej pani Ewy Pawlik - Witaszek, do dnia 30 marca 2017 r. (czwartek).

Udział uczniów w zajęciach opiekuńczych organizowanych przez szkołę w dniu strajku (31.03.2017r.
– piątek) należy do decyzji Rodziców/Opiekunów.

Dyrektor Zespołu Szkół – PSP Nr 2 im. I.J. Paderewskiego

i PG Nr 2 w Staszowie

mgr Jan Gromniak

I