Ogólnopolski Bieg „FAIR PLAY”

Ogólnopolski Bieg „FAIR PLAY”, zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski z siedzibą w Warszawie, który odbywał się podczas drugiego tygodnia września, został tuż przed feriami podsumowany przez organizatorów. W naszej szkole certyfikaty z biegu otrzymało, aż sześciu uczniów. Byli to uczniowie, którzy w znaczący sposób przyczynili się do uzyskania wysokiego wyniku szkoły w biegu, ponieważ łącznie nasza szkoła zrobiła ponad 250 km w ciągu siedmiu dni trwania wydarzenia sportowego bieg „FAIR PLAY”. Bieg miał na celu popularyzację idei olimpijskiej i edukacji olimpijskiej oraz propagowanie zachowań fair play wśród dzieci i młodzieży. Był również fajną formą integracji młodzieży, gdyż na wynik szkoły musieli zapracować wszyscy uczniowie. Im więcej biegających uczniów, tym więcej przebiegniętych, zsumowanych kilometrów.

Najwięcej z naszej szkoły przebiegli w ciągu 7 dni: Maja Maciejko z kl. VIIIB, Milena Kisielewska z kl. VIIIB, Nadia Filipowicz z kl. VIC, Matylda Baradziej z kl. VIIIC, Karolina Brocka z kl. VIIIC, Jakub Niekurzak z kl. IVC.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia gratulujemy super wyniku , jaki uzyskała „Dwójka” w 2022 r w ogólnopolskim biegu FAIR PLAY.

Barbara Malinowska

Dyplom biegu Fair Play