Ogromny sukces uczniów staszowskiej dwójki w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie rok szkolny 2020/2021, mogą nazwać „rokiem ogromnych osiągnięć”. W maju wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. Ten konkurs zakończył się niebywałym sukcesem:

I miejsce wywalczyła uczennica Natalia Borek,

III miejsce – Aleksandra Szczepańska, Mikołaj Wojtasik, Antonina Zgórska.

Dyplomy laureata oraz cenne nagrody książkowe otrzymali: Maria Łukasik, Kacper Cichocki, Igor Kajda, Wiktor Kuraś i Konrad Przetak, a wyróżnienia: Wiktor Żal i Aleksandra Brocka. Wszyscy to uczniowie z klasy III c. Do konkursu przygotowywali się bardzo sumiennie przez cały rok na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie konkurs pisali w sposób tradycyjny - w szkole. W tym konkursie na poziomie 2 i 3 sukcesy odnieśli także uczniowie ze starszych klas, którzy pisali je w formie online. Uczeń Bartosz Brocki z klasy VII d zajął III miejsce. Także w tym konkursie dyplomy laureata zdobyli: Dawid Koryciński, Karolina Brocka, Anna Adamiec, Igor Sutek. A wyróżnienia: Aleksandra Dul i Eliza Cichocka. Byli to uczniowie z klasy VI c i VIII c.

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy, a teraz życzymy im wspaniałych wakacji. Niech nabierają sił na przyszły rok szkolny.

Barbara Dorobek - Skórska

01-07-2021, Zbigniew Maruszewski