Opowieść o dewonie

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak wyglądały tereny Gór Świętokrzyskich 400mln lat temu to koniecznie wybierzcie się do Centrum Geoedukacji w Kielcach. Zwiedzając Galerię Ziemi można spotkać przeróżne stworzenia które zamieszkiwały naszą planetę. Podróż z kapsule czasu przeniesie was do wnętrza Ziemi i to w 5D.

Uczniom klasy Ib bardzo podobała się ta podróż i spotkane po drodze stworzenia. Największą jednak niespodzianką było szlifowanie i polerowanie kawałków skał które są starsze nawet od dinozaurów.

Wizyta w Kielcach nie może się obyć bez spaceru ulicą Henryka Sienkiewicza. Jest to ulica banków, kantorów, różnych instytucji, jak również wielu restauracji zaliczana do najpiękniejszych deptaków Polski. A stąd już niedaleko do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – w teatrze byliśmy pierwszy raz. Było świetnie!!! Spektakl „Robale” bardzo nam się podobał – „…Spektakl w zabawny i surrealistyczny sposób opowiada o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii”. Polecamy wszystkim małym i dużym.

Uczniowie kl.I b

Więcej zdjęć >>