Październikowy las – klasa 3 A

W mglisty poranek 26 października 2022 r. uczniowie klasy III a wybrali się na kolejną „leśną lekcję”. Tym razem wędrowali ścieżkami golejowskich lasów. Zagajniki osnute mgłą wyglądały bajkowo. Kiedy słońce rozproszyło mgliste zasłony, uczniowie mogli podziwiać wszystkie kolory tegorocznej jesieni. Wędrując leśnymi ścieżkami uczniowie „szperali wzrokiem w leśnej ściółce”. Niektórym udało się znaleźć podgrzybki, rydze, maślaki a nawet borowiki. Każdy znaleziony grzyb był obejrzany przez Panią Leśnik Joannę Drożdźowską. W przerwie na odpoczynek Pani Leśnik rozdała uczniom rebusy do rozwiązania. W nagrodę za prawidłowe rozwiązanie dzieci otrzymały ołówki z wizerunkami owadów. To była bardzo udana wyprawa do lasu.

Ewa Marek

Zdjęcia: Grzegorz Irek