Pierwszy dzień jesieni - klasa I B

23 września 2022 r. uczniowie klasy I b powitali jesień wycieczką do Alpakrainy w Karwowie. Podczas spotkania z właścicielami hodowli alpak dowiedzieli, gdzie żyją te zwierzęta w warunkach naturalnych, czym się żywią i do czego są wykorzystywane przez człowieka. Niesamowitym przeżyciem było dla każdego bezpośrednie spotkanie z alpakami i możliwość ich karmienia. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie wykonali łapacze snów oraz obrazki 3D oczywiście z motywem alpaki. Były pieczone kiełbaski, zabawa w domku na drzewie i na placu zabaw. Ciekawym doświadczeniem było również malowanie na folii (w promieniach jesiennego słońca prace wyglądały niesamowicie). To był bardzo udany dzień.

Tekst i foto: Edyta Brożyna

28-09-2022, Zbigniew Maruszewski