Piknik czytelniczy klasy II a

Korzystając z pięknej pogody 22 czerwca 2021 r. klasa II a wybrała się do Biblioteki Miejskiej na piknik czytelniczy. Głównym tematem spotkania była oczywiście książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Uczniowie wysłuchali fragmentu o początku podróży naszego bohatera który przeczytała dla nich pani Katarzyna Raczyńska – pracownik biblioteki. Był czas na zabawy ruchowe które lubią wszystkie dzieci i na wspinanie się po drzewach. Na piknik zawitał również pan Władysław Walczak – członek PTTK który opowiedział o swoich rowerowych przygodach, turystyce pieszej i rowerowej. Uczniowie mogli obejrzeć rower, poznać jego budowę i porównać z rowerem Kazika który samotnie podróżował po Afryce. Na zakończenie pikniku pojawił się niespodziewany gość – dyrektor naszej szkoły – pan Dariusz Kubalski. Przeczytał dla nas ostatnie rozdziały naszej lektury i zachęcił aby tak jak nasz bohater dążyć do spełniania swoich marzeń. To był bardzo ciekawy i fajny dla nas wszystkich dzień.

Piknik czytelniczy klasy II a - zdjęcia

Foto: Edyta Brożyna