Podsumowanie akcji charytatywnej dla dzieci przebywających w szpitalu SPZZOZ w Staszowie na Oddziale Pediatrycznym

W dniach 17 maja do 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna dla dzieci przebywających w szpitalu SPZZOZ w Staszowie na Oddziale Pediatrycznym. Zbierano zabawki, książki, gry, kolorowanki i artykuły piśmiennicze dla dzieci przebywających w staszowskim szpitalu. Ze względów pandemicznych nie mogą one korzystać z zasobów oddziałowej świetlicy, więc postanowiliśmy ofiarować dzieciom zabawki, książki, gry i kolorowanki, które umilą im pobyt w szpitalu. Akcja zyskała ogromną popularność wśród uczniów i zebrano wiele wspaniałych prezentów dla dzieci. Zbiórkę organizowali członkowie Samorządu uczniowskiego. Zebrane dary przekazane zostały 10 czerwca 2021 r. na ręce ordynatora Oddziału Pediatrycznego dr Bernarda Wójcika. Zabawki trafiły od razu do rąk małych pacjentów, budząc uśmiech na ich małych twarzyczkach. To największa nagroda dla nas wszystkich.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.” – Robert Baden–Powell.

Renata Janeczko

14-06-2021, Zbigniew Maruszewski