Podsumowanie projektu edukacyjnego „Tomek Sawyer”

W dniu 30 stycznia 2018 roku odbyły się dwie lekcje otwarte języka polskiego w klasie V C. Tematem zajęć było podsumowanie projektu edukacyjnego „Tomek Sawyer”.

Kilka słów o projekcie - uczniowie zostali podzieleni na trzy 7-osobowe zespoły. Grupy otrzymały opracowane przez nauczycielkę zadania. Wszystkie ćwiczenia łączyła fabuła powieści Marka Twain’a „Przygody Tomka Sawyera”, ale doskonaliły one różnorodne umiejętności - począwszy od pracy ze słownikiem, przez redagowanie tekstu, po umiejętność występowania na scenie – każda grupa miała zorganizować przedstawienie teatralne wybranego fragmentu powieści, zadbać o stroje oraz scenografię.

To były naprawdę wyjątkowe zajęcia. Uczniowie klasy V C „wyszli” z ławek i dali świadectwo swojej kreatywności, elokwencji i umiejętnościom gry aktorskiej. Przygotowane przez nich makiety i rekwizyty zadziwiały kunsztem wykonania i pomysłowością.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie – pani mgr Barbarze Ziętarskiej – wychowawczyni klasy oraz pani mgr Renacie Janeczko, a także Mamom uczniów, za zaangażowanie w przygotowania do prezentacji, wsparcie i wyrozumiałość, jakimi otoczyły uczestników projektu.

Katarzyna Malec

Więcej zdjęć >>