Podziękowanie dla Kolędników Misyjnych

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Misyjnego wraz z opiekunami otrzymali od koordynatorów Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji sandomierskiej podziękowanie za udział w projekcie Kolędnicy Misyjni, za dar modlitwy i ofiary złożone na rzecz dzieci z Libanu i Syrii.

Biorąc udział w tegorocznej akcji wsparliśmy wysiłki libańskich dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz ich syryjskich rówieśników, którzy cierpią z powodu wojny i jej skutków.

Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zewnętrznym wyrazem tego projektu są wypowiadane życzenia i umieszczane na drzwiach błogosławieństwo: C+M+B (Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi temu domowi). Podtrzymanie tradycji ojczystej kultury, a jednocześnie dostrzeżenie tragicznej sytuacji dzieci w krajach misyjnych jest oznaką chrześcijaństwa i patriotyzmu. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie poprawia sytuację małych mieszkańców krajów misyjnych. Ofiara pieniężna jest przeznaczana na realizację projektów służących bezpośrednio najmłodszym. Dzieci jako kolędnicy misyjni uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, i zdolności.

Agata Bazak

28-01-2018, Marek Poniewierka