Podziękowanie za akcję „Każdy znaczek wspiera misje”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie otrzymała od ojców Werbistów z Referatu Misyjnego w Pieniężnie podziękowanie za udział w akcji charytatywnej pt. „Każdy znaczek wspiera misje”.

Dyrektor Referatu Misyjnego, o. Wiesław Dudar SVD napisał:

„Szanowna Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Drodzy Uczniowie z Koła Misyjnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Staszowie! Pozdrawiam Was z Pieniężna słowami św. Arnolda Janssena, założyciela naszego zgromadzenia: Niech żyje Święty Trójjedyny Bóg w sercach naszych i w sercach wszystkich ludzi. Składam serdeczne Bóg zapłać za włączenie się do akcji misyjnej Referatu Misyjnego Księży Werbistów „KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE”, zorganizowanie zbiórki oraz ofiarowanie znaczków pocztowych z przeznaczeniem na cele misyjne. Pozyskane z ich sprzedaży środki finansowe zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby. Dzięki temu posługa misjonarzy będzie znacznie łatwiejsza oraz umożliwi objęcie wsparciem szersze grono podopiecznych. Dziękuję za zainteresowanie i pamięć. W tym wyjątkowym czasie życzę przede wszystkim zdrowia. Zapraszam do dalszej współpracy na miarę możliwości. Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy, nieśmy wiarę, nadzieję oraz miłość najuboższym w krajach misyjnych”.

Akcję na terenie szkoły koordynowało Szkole Koło Misyjne. Włączyli się do niej bardzo chętnie uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Agata Bazak

27-04-2021, Zbigniew Maruszewski