"Pokolenia - ważna sprawa, łączą nas zwierzęta i wspólna zabawa"

31 maja 2023 r. w hali sportowej naszej szkoły miało miejsce wydarzenie integracyjne pod hasłem: "ZWIERZĘTA ŁĄCZĄ POKOLENIA”, realizowane w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”. Wolontariusze i społeczność naszej szkoły gościli młodzież działającą w Bazie Staszowskiego Wolontariatu. Podczas integracji międzypokoleniowej starsi i młodsi uczestnicy spotkania ciekawie spędzili środowe przedpołudnie. Powitani przez dyrektora szkoły, dra Dariusza Kubalskiego i wolontariuszy ze staszowskiej dwójki, aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym wydarzeniu. Uczniowie szkół podstawowych, młodzież szkół średnich i seniorzy udowodnili, że różnica wieku nie ma znaczenia, gdy jest wzajemny szacunek, otwartość na drugiego człowieka i radość z bycia razem. Oprócz wspólnych aktywności (gier towarzyskich, tworzenia wierszy i zabawy przy muzyce pokoleń) uczestnicy spotkania włączyli się w działania promujące adopcję zwierząt.

Młodzież z naszej szkoły poszukuje wsparcia dla bezdomnych czworonogów ze schroniska „CZEKADEŁKO” z Wadowic Dolnych koło Mielca gdzie trafiają zwierzęta z gminy Staszów, czekające na dom.

Dla uczestników wydarzenia wolontariusze naszej szkoły zaplanowali prelekcję na temat pielęgnacji i właściwej opieki nad zwierzętami, pokaz umiejętności psa policyjnego oraz jego współpracy z przewodnikiem i co bardzo ważne, przygotowali wystawę zdjęć czworonogów do adopcji oraz materiały promujące pomoc dla schroniska "Czekadełko". Podczas wydarzenia rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Dzień z życia mojego pupila”. Najpiękniejsze prace jury nagrodziło nagrodami książkowymi. W wydarzeniu, oprócz wolontariuszy, opiekunów szkolnych wolontariatów i młodzieży reprezentującej staszowskie szkoły, nie zabrakło gości - patronów projektu. Razem z nami byli wicestarosta pan Leszek Guzal, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, pan dr Leszek Kopeć, zastępca burmistrza, pani dr Ewa Kondek i prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom pani Grażyna Jarosz, którzy pogratulowali młodzieży pomysłu i podkreślili ważność tematu jakim jest los bezdomnych zwierząt.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Anna Dziewięcka- Fortuna

Wolontariuszki i policjant z psem policyjnym

Wolontariuszki PSP2 prowadzące imprezę

Dyrektor PSP2 przemawiający do zebranych gości