PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINIPIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT Z ROCZNIKA 2010 I MŁODSZE

26.04.2023 r. w hali sportowej Powiatowego Szkolnego Ośrodka Sportowego w Busku Zdroju odbył się PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINIPIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT Z ROCZNIKA 2010 I MŁODSZE. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w ramach współzawodnictwa sportowego szkół. Do rywalizacji sportowej do tego półfinału zgłoszonych zostało sześć zespołów: PSP nr 1 Busko Zdrój, PSP nr 3 Busko Zdrój, PSP Chobrzany, SP Rudki, PSP nr 2 Pińczów oraz PSP nr 2 w Staszowie. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół. Wszyscy trenerzy zgodnie ustalili, że mecze rozgrywane będą systemem „każdy z każdym”.

W szkolnych zawodach w MINIPIŁCE SIATKOWEJ każda drużyna składa się z 8+2 rezerwowych zawodniczek (w całym turnieju). Gra toczy się na boisku o wymiarach 14 m x 7 m i siatce o wysokości 215 cm do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane są do 25 punktów, ewentualnie trzeci set decydujący rozgrywany jest do 15 punktów. W pierwszym secie gra czterech zawodników plus jeden rezerwowy, w drugim secie pozostałych czterech plus drugi rezerwowy. W trzecim secie, rozgrywanym w przypadku remisu w setach, gra dowolna czwórka wyznaczona przez trenera z dziesiątki. Skład CZWÓREK ustalony przed zawodami nie może być zmieniony przez cały turniej. W każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana, tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana).

Nasz zespół swoje pierwsze spotkanie rozegrał z drużyną z Pińczowa. Zarówno pierwsza jak i druga czwórka poradziła sobie z przeciwnikiem i mecz zakończył się w stosunku 2:0 w setach. Kolejnym rywalem była drużyna z Buska Zdroju ze szkoły nr 1. Również w tym spotkaniu nasze siatkarki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w dwóch setach. W trzecim spotkaniu staszowska „dwójka” zmierzyła się z drużyną ze szkoły nr 3 z Buska Zdroju. Mecz ten był bardzo wyrównany. Po wygraniu pierwszego seta nasza drużyna za szybko uwierzyła w zwycięstwo, lepsza gra naszych rywalek i błędy z naszej strony spowodowały, iż w drugim secie lepsze okazały się dziewczęta z Buska. Jednak w tie-breaku to nasze młode siatkarki pokazały swoją siłę, duże umiejętności i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:1 w setach. W ostatnim spotkaniu z drużyną z Chobrzan było bardzo dużo walki, zwłaszcza w decydującym trzecim secie, w którym niestety dziewczęta z Chobrzan przechyliły zwycięstwo na swoją stronę, wygrywając tie-break 16: 14