„POLSKA – MOJA OJCZYZNA” - konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VII na Święto Szkoły

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym naszego kraju. Należy wykonać pracę plastyczną dotyczącą historii, kultury, przyrody i otoczenia Polski.

REGULAMIN KONKURSU

ORGANIZATOR: Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, Nauczyciele plastyki.

UCZESTNICY: Konkurs adresowany jest do uczniów kl. I – VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

Prace oceniane będą w kategoriach:

• klasy I – III
  • klasy IV –VII

CELE KONKURSU: Głównymi celami konkursu są:

• wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej,
  • kształtowanie świadomości narodowej,
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych, wyobraźni i fantazji,
  • zachęcenie dzieci do prezentowania własnych umiejętności.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Należy wykonać pracę plastyczną na zadany temat; technika dowolna.

2. Prace należy wykonać w formacie A3.

3. Każda praca powinna być podpisana: imię, nazwisko i klasa do której uczęszcza uczeń.

4. Przekazanie pracy na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie
i przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów przeprowadzenia konkursu.

5. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem na rzecz Organizatorów praw autorskich do nich, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji
w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatorów oraz w Internecie.

OCENA PRAC:

1. Oceny prac konkursowych dokona powołane przez organizatora jury.

2. Kryteria oceny prac:

• zgodność z tematem,
  • pomysłowość,
  • estetyka wykonania,
  • wyraz artystyczny.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Prace należy złożyć w terminie do 27 października 2022 r. w bibliotece szkolnej.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace i przyzna nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone nastronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.Uroczysty finał Konkursu połączony z wystawą prac nagrodzonych i wręczeniem nagród odbędzie się podczas Święta Szkoły. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

04-10-2022, Zbigniew Maruszewski