Pomoc dla dzieci z Tanzanii, Kamerunu i Ugandy

Podziękowanie za akcję na rzecz dzieci z Tanzanii, Kamerunu i Ugandy

Szkolne Koło Misyjne z okazji Tygodnia Misyjnego włączyło się do akcji charytatywnej „Kup Pan Szczotkę”, którą zorganizowała fundacja „Redemptoris Missio”.

Za zbiórkę szczoteczek do zębów na rzecz dzieci z Tanzanii, Kamerunu i Ugandy otrzymaliśmy podziękowanie od pani Justyny Janiec-Palczewskiej – prezes zarządu fundacji, w którym napisała, iż dzięki tym szczoteczkom uczniowie misyjnych szkół i przedszkoli będą mogli nauczyć się mycia zębów i przenieś ten dobry zwyczaj do swoich domów.

-„To bardzo ważne, a już szczególnie w miejscach, gdzie do najbliższego dentysty jest ponad 200 km, a z bólem zęba żyje się wiele lat. Tak prosta czynność może sprawić, że nasi podopieczni w przyszłości unikną niepotrzebnego bólu i cierpienia. W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci serdecznie dziękujemy i życzymy, aby dobro, którym się podzieliliście wróciło do Was ze zdwojoną siłą. Każda z tych szczoteczek to jeden dziecięcy uśmiech w Tanzanii, Kamerunie i Ugandzie” – napisała Justyna Janiec-Palczewska.

Rodzicom i uczniom ze Szkolnego Koła Misyjnego bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Agata Bazak

20-11-2017, Marek Poniewierka