Powiatowe Indywidualne Zawody w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2007-2008 (12.05.2022 r., Staszów)

12.05.2022 r. w Staszowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Zawody w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2007-2008. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 11 dziewcząt i 11 chłopców. Uczniowie ze staszowskiej „Dwójki" rywalizowali w 7 konkurencjach: w skoku wzwyż, w skoku w dal, w pchnięciu kulą, oraz w biegach na 100, 300, 600, 1000 metrów. Wywalczyliśmy 12 medali w tym 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. W zawodach wzięło udział osiem szkół z naszego powiatu: PSP nr 2 Staszów, PSP nr 1 Staszów, PSP nr 3 Staszów, PSP Połaniec, PSP Mostki, PSP Rytwiany, PSP Ruszcza, PSP Kurozwęki.

W kategorii dziewcząt miejsca medalowe wywalczyły:

Złote medalistki: Natalia Chamerska- w pchnięciu kulą, Marika Maciejko - w skoku wzwyż.

Srebrne medalistki: Matylda Baradziej – w biegu na 300 m oraz w skoku wzwyż, Urszula Brocka – w biegu na 1000 m, sztafeta 4x100 m w składzie: Zuzanna Kardaś, Antonina Nowak, Sylwia Karaś, Matylda Baradziej.

Brązowe medalistki: Antonina Nowak – w biegu na 100 m, Marika Maciejko – w biegu na 300 m, Sylwia Karaś - w skoku w dal, Natalia Chamerska - w skoku wzwyż

W kategorii chłopców miejsca medalowe wywalczyli:

Złoty medalista: Bartosz Szyszkowski – w biegu na 1000 m

Brązowy medal: Błażej Kawalec – w skoku w dal.

Bardzo dobre wyniki tuż za podium uzyskali uczniowie: IV miejsce Antonina Nowak w skoku w dal, IV miejsce Dominika Bartłomiejczuk w biegu na 1000 m, IV miejsce Bartosz Brocki w skoku w dal, IV miejsce Igor Kania w skoku wzwyż, IV miejsce w sztafecie 4x100m chłopców w składzie: Kacper Zalewski, Leon Pruś, Bartosz Brocki, Błażej Kawalec, V miejsce Hubert Skuza w skoku wzwyż, V miejsce Kacper Zalewski w skoku w dal, V miejsce Sylwia Karaś w biegu na 100 m, V miejsce Milena Moździerz w pchnięciu kulą, VI miejsce Aleksandra Dul w pchnięciu kulą, VI miejsce Antoni Kotyra w pchnięciu kulą, VI miejsce Leon Pruś w skoku wzwyż.

Staszowską „Dwójkę" reprezentowali:

100 m dziewcząt: Antonina Nowak z kl. VIII A, Sylwia Karaś z kl. VIII A, Zuzanna Kardaś z kl. VII B

100 m chłopców: Szymon Skład z kl. VIII C, Bartosz Brocki z kl. VIII D, Hubert Skuza z kl. VIII C, Kacper Zalewski z kl. VII B, Błażej Kawalec z kl. VIII D

300 m dziewcząt: Marika Maciejko z kl. VIII C, Matylda Baradziej z kl. VII C

300 m chłopców: Leon Pruś z kl. VII C, Szymon Skład z kl. VIII C, Igor Kania z kl. VII C, Antoni Kotyra z kl. VIII D, Piotr Czerwiec z kl. VIII B, Hubert Skuza z kl. VIII C

600 m dziewcząt: Katarzyna Golonka z kl. VII B

1000 m dziewcząt: Urszula Brocka z kl. VII D, Dominika Bartłomiejczuk z kl. VII A

1000 m chłopców: Bartosz Szyszkowski z kl. VIII A, Igor Kania z kl. VII C

skok wzwyż dziewcząt: Marika Maciejko z kl. VIII C, Matylda Baradziej z kl. VII C, Natalia Chamerska z kl. VII C

skok wzwyż chłopców: Leon Pruś z kl. VII C, Igor Kania z kl. VII C, Hubert Skuza z kl. VIII C, Bartłomiej Samiec z kl. VII C

skok w dal dziewcząt: Antonina Nowak z kl. VIII A, Sylwia Karaś z kl. VIII A

skok w dal chłopców: Błażej Kawalec z kl. VIII D, Kacper Zalewski z kl. VII B, Bartosz Brocki z kl. VIII D Piotr Czerwiec z kl. VIII B

pchnięcie kulą dziewcząt: Natalia Chamerska z kl. VII C, Aleksandra Dul z kl. VII C, Milena Moździerz z kl. VIII C

pchnięcie kulą chłopców: Antoni Kotyra z kl. VIII D

Sztafeta 4x100 m: Zuzanna Kardaś z kl. VII B, Antonina Nowak z kl. VIII A, Sylwia Karaś z kl. VIII A, Matylda Baradziej z kl. VII C

Sztafeta 4x100 m: Kacper Zalewski z kl. VII B, Leon Pruś z kl. VII C, Bartosz Brocki z kl. VIII D, Szymon Skład z kl. VIII C

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas zawodów byli nauczyciele: Małgorzata Wrona, Agnieszka Chodyna, Izabela Trela, Barbara Malinowska,Bernadeta Wieczorek oraz Rafał Konat.

Bernadeta Wieczorek

16-05-2022, Zbigniew Maruszewski