Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce

Dnia 08.05.2018 r. w Połańcu odbyły się Powiatowe Indywidualne Zawody w Lekkiej Atletyce uczniów z rocznika 2005-2006 oraz 2007 i młodszych. Z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięło udział 32 młodych sportowców. Zawodnicy rywalizowali w 7 konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, skoku wzwyż, oraz w biegach na 60, 300, 600 i 1000 metrów. Start naszej reprezentacji był bardzo udany. W kategoriach wiekowych z klas V-VI oraz IV zdobyliśmy w sumie 10 medali w tym 6 srebrnych i 4 brązowe.
Medaliści z klas VI:
Aleksandra Pirowska z klasy VI C wywalczyła srebrny medal w biegu na 60 metrów oraz brązowy medal w biegu na 300 metrów. Dwa srebrne medale zdobył Maciej Guła z klasy VI A w konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową.
Medaliści z klas IV:
Brązowy medal w biegu na 600 metrów wybiegała Nikola Bucka z klasy IV A, Marysia Plucińska z klasy IV B w rzucie piłeczką palantową zdobyła srebrny medal. Jacek Kiełtucki z klasy IV B wywalczył srebrny medal w biegu na 1000 metrów, a Bartosz Szyszkowski z klasy IV A na tym samym dystansie ukończył bieg na trzeciej pozycji i mógł cieszyć się z brązowego medalu. Szymon Skład z klasy IV C w biegu na 300 metrów zdobył brązowy medal. W rzucie piłeczką palantową Karol Sawicki z klasy IV D zakończył rywalizację ze srebrnym medalem.
Staszowską „Dwójkę" reprezentowali:
Bieg na 60 metrów klasy V-VI: Aleksandra Pirowska, Karolina Zalińska, Julia Gąszczyk, Aleksandra Domańska, Krzysztof Pluciński, Wiktor Adamkiewicz, Adam Jaworski.
Bieg na 60 metrów klasa IV: Sylwia Karaś, Maria Plucińska, Antonina Nowak, Karol Sawicki, Jakub Kondek, Błażej Kawalec, Szymon Skład, Chara Mateusz.
Bieg na 300 metrów klasy V-VI: Aleksandra Pirowska, Weronika Bilska, Wiktor Adamkiewicz, Krzysztof Pluciński,
Bieg na 300 metrów klasy IV: Marika Maciejko, Sandra Zawada, Zuzanna Bąk, Paulina Sikora, Maryna Witkowska, Antonina Nowak, Szymon Skład, Jakub Kobiałka, Bartosz Wyraz.
Bieg na 600 metrów klasy IV: Nikola Bucka
Bieg na 600 metrów klasy V- VI: Amelia Sztuk
Bieg na 1000 metrów klasy IV: Jacek Kiełtucki, Bartosz Szyszkowski,
Skok w dal klasy IV: Zuzanna Bąk, Sylwia Karaś, Martyna Witkowska, Mateusz Chara, Jakub Kondek.
Skok w dal klasy V- VI: Karolina Zalińska, Julia Gąszczyk, Aleksandra Domańska, Maciej Guła, Adam Jaworski.
Rzut piłeczką palantową klasy IV: Maria Plucińska, Karol Sawicki, Szymon Stojek, Błażek Kawalec
Rzut piłeczką palantową klasy V-VI: Maja Frelian, Weronika Bilska, Maciej Guła, Bartek Kosik,
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Opiekunami podczas zawodów były panie: Agnieszka Chodyna, Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek.

Autor: Bernadeta Wieczorek