Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej chłopców rocznik 2010 i młodsi

20.04.2023 r. na stadionie OSiR w Staszowie przy ul. Koszarowej, odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców rocz. 2010 i młodsi szkół podstawowych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, reprezentujących szkoły z powiatu Staszów: PSP nr 1 Staszów, PSP nr 2 Staszów, PSP nr 3 Staszów, PSP Połaniec, PSP Ruszcza, PSP Szydłów, PSP Rytwiany, PSP Koniemłoty, PSP Łubnice i PSP Osiek. Zespoły chłopców w wyniku losowania zostały przydzielone do dwóch grup, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awansowały po dwie drużyny. Staszowska „Dwójka” wygrała wszystkie mecze w swojej grupie i z pierwszego miejsca grała w półfinale z „Jedynką” Staszów. Mecz zakończył się remisem 1:1. Po dogrywce wynik się nie zmienił. Niestety w karnych szczęście sprzyjało PSP nr 1 i to ona zagrała w finale z Połańcem. Nasi chłopcy natomiast w meczu o 3 miejsce pokonali drużynę z Osieka 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce PSP Połaniec

II miejsce PSP nr 1 Staszów

III miejsce PSP nr 2 Staszów

IV miejsce PSP Osiek

V – X miejsca PSP Szydłów, Ruszcza, Rytwiany, Koniemłoty, PSP nr 3 Staszów, Łubnice

Skład reprezentacji chłopców naszej szkoły: Dawid Bednarczyk VI b, Bartosz Miodyński VI b, Wojciech Fąfara VI b, Wiktor Kuraś V c, Karol Szostak V c, Brajan Falasa VI c, Kacper Książka VI a, Mikołaj Szcześniak V a, Bartosz Kuczemski V b, Michał Drzymalski VI d.

Organizatorem zawodów była nasza szkoła a sędzią głównym pan Rafał Konat i pan Michał Twaróg. Opiekunem naszej drużyny była pani Izabela Trela.

Izabela Trela

Drużyny przed rozpoczęciem turnieju

Drużyna

Wręczenie dyplomu za zajęcie III miejsca przez sędziego głównego zawodów kapitanowi naszej drużyny Dawidowi Bednarczykowi