Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dnia 07.03.2017 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt zorganizowane przez Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Staszowie wraz z Miejsko - Gminnym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół gimnazjalnych z naszego powiatu: PG nr 2 Staszów, PG nr 1 Staszów, PG nr 1 Połaniec, PG Osiek, PG w Bogorii. Trenerzy poszczególnych drużyn ustalili, że zawody przeprowadzone zostaną systemem „każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Ze względu na dużą liczbę spotkań wszyscy opiekunowie jednogłośnie zadecydowali o tym, że sety będą trwać do 21 punktów, a ewentualna dogrywka do 15 punktów. W tym roku szkolnym puchary, medale i dyplomy dla poszczególnych drużyn ufundował pan Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.
Nasze zawodniczki pierwsze swoje spotkanie rozegrały z Mistrzem Powiatu z ubiegłego roku z drużyną z Bogorii. Pierwszy set toczył się całkowicie pod dyktando naszych rywalek, jednak w drugim secie nasze zawodniczki uwierzyły, że można powalczyć i ku zdziwieniu przeciwnika nasza drużyna grając na przewagi doprowadziła do remisu. Kolejna odsłona meczu ponownie należała do dziewcząt z Bogorii, uległyśmy rywalkom 2 : 1. Zawodniczki z Bogorii prezentowały najwyższe umiejętności siatkarskie i zasłużenie wygrały cały turniej. W drugim swoim meczu nasze uczennice spotkały się z Gimnazjum z Osieka. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie tego spotkania dziewczęta prezentowały wyższe umiejętności techniczne, spokojnie kontrolowały przebieg meczu wygrywając go w stosunku 2:0 Kolejnym przeciwnikiem naszych dziewcząt była drużyna z Połańca, niestety zabrakło wiary w zwycięstwo i drużyna musiała pogodzić się z drugą porażką w turnieju. W ostatnim meczu, przyszło rywalizować nam z Gimnazjum nr 1 ze Staszowa. Spotkanie, które decydowało o trzecim miejscu w turnieju zakończyło się w stosunku 2:1 dla naszych dziewcząt. Nasza drużyna wywalczyła podium i mogła cieszyć się z brązowych medali. Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów sportowych. Należy podkreślić, że nasze dziewczęta mają najgorsze warunki lokalowe do rozwijania tej dyscypliny sportu. Będzie hala będzie złoto :)