Powiatowe Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 (27.05.2022 r., Rytwiany)

27.05.2022 r. w Rytwianach odbyły się Powiatowe Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z rocznika 2011. Do zawodów powiatowych zgłosiło się cztery szkoły: PSP Oleśnica, PSP Czajków, PSP Rytwiany i oczywiście staszowska „Dwójka”. Trójbój lekkoatletyczny obejmował następujące konkurencje: bieg na dystansie 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Wynikikażdej zawodniczki i zawodnikaz poszczególnych konkurencji były przeliczane na punkty według tabeli wielobojowej i decydowały o kolejności miejsc w klasyfikacji indywidualnej oraz w punktacji zespołowej szkół.

Młodzi sportowcy ze staszowskiej „Dwójki" bardzo ambitnie walczyli o uzyskanie jak najlepszychrezultatów. Zawody były bardzo emocjonujące. Nasi uczniowie co chwila bili rekordy życiowe, albo się do nich zbliżali, co musiało zaowocować wysokimi lokatami.Dziewczęta z wynikiem 614 punktów, chłopcy z wynikiem 466 punktów ukończyli zawody na najwyższym stopniu podium - uzyskując tytuły Mistrzów Powiatu.

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła uczennica z klasy IV D Milena Maj - 135 punktów

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął uczeń z klasy IVD Kacper Gaweł – 118 punktów

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął uczeń z klasy VB Kacper Szyszkowski – 113 punktów

III miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła uczennica z klasy IV D Lena Golonka - 133 punkty

III miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął uczeń z klasy IVB Bartosz Kuczemski – 87 punktów

Zawody Wojewódzkie odbędą się również w Rytwianach - 22.06.2022 r.

Skład drużyny dziewcząt: Julia Dziarmakowska kl. IV B, Maria Łukasik kl. IV C, Aleksandra Brocka kl. IV C, Maja Przytuła kl. IV D, Milena Maj kl. IV D, Lena Golonka kl. IV D. Nie zapominamy, że w naszej drużynie jest jeszcze Oliwka Baczewska z kl. IV C, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Skład drużyny chłopców: Kacper Gaweł z klasy IV D, Franciszek Belusiak z kl. IV B, Bartosz Kuczemski z kl. IV B, Kacper Szyszkowski z kl. V B, Mikołaj Krupa z kl. IV B, Wiktor Kuraś z kl. IV C, Mikołaj Szcześniak z kl. IV A.

Wszystkim dziewczętom i chłopcom serdecznie gratulujemy. Opiekunami podczas zawodów były panie: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela.