Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny (18.05.2022 r. Staszów)

18 maja 2022 r. w Staszowie odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców z rocznika 2009 – 2010. Do rywalizacji sportowej z naszego powiatu zgłosiło się sześć szkół: PSP nr 1 Staszów, PSP nr 2 Staszów, PSP nr 3 Staszów, PSP Rytwiany, PSP Oleśnica, PSP Czajków. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Uzyskiwane rezultaty poszczególnych startujących zawodniczek i zawodników przeliczane były na punkty. Suma punktów ze wszystkich konkurencji dawała ostateczny wynik zespołowi danej szkoły. Uczniowie ze staszowskiej „Dwójki” po raz kolejny przysporzyli nam wiele radości, jak zawsze ambitnie walczyli o uzyskanie jak najlepszych rezultatów, z wielkim zaangażowaniem przystępowali do każdej konkurencji. W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zdobyła 1019 punktów zajęła I miejsce uzyskując tytuł MISTRZA POWIATU, natomiast drużyna chłopców z wynikiem 741 punktów ukończyła zawody na II miejscu uzyskując tytuł WICEMISTRZA POWIATU. W klasyfikacji indywidualnej z naszej szkoły najwyższe - III miejsce zajęła Maja Dziarmakowska uzyskując 248 punktów.

Skład drużyny dziewcząt: Maja Dziarmakowska z kl. VII A, Julia Kosik z kl. VII A, Weronika Wach z kl. VII A, Natalia Małyga z kl. VI A, Marika Nowacka z kl. VI A, Milena Zielińska z kl. V D, Hanna Pitek z kl. V B, Lena Pokora z kl. V C. Opiekunowie drużyny: Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska.

Skład drużyny chłopców: Adam Krawiecki z kl. VI A, Bartosz Binkiewicz z kl. VI A, Wiktor Wydrzyński kl. VI A, Maciej Królikowski z kl. VI A, Nataniel Żaczek z kl. VII B, Wojciech Kowalewski z kl. VII B, Mikołaj Pitek z kl. VI A, Olaf Żyła z kl. VII A. Opiekun drużyny: pani Małgorzata Wrona.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Bernadeta Wieczorek

19-05-2022, Zbigniew Maruszewski