Powitanie WIOSNY w "Dwójce"

Koniec zimy, chcemy już WIOSNY! W pierwszym dniu WIOSNY odbyły się w naszej szkole niezwykłe zajęcia.
Panią Wiosnę uczniowie powitali muzyką i śpiewem. Z niezwykłym koncertem zawitał do klas młodszych były uczeń naszej szkoły, znany muzyk, pan Kamil Kondek. Wysłuchaliśmy, w jego wykonaniu, utworów z popularnych filmów i bajek dla dzieci. Mogliśmy wspólnie zaśpiewać przeboje disco polo i szlagiery z muzyki popularnej. Pan Kamil został nagrodzony za swój występ gromkimi brawami. Łowcy autografów byli usatysfakcjonowani: pan Kamil chętnie składał autografy z dedykacjami swoim nowym fanom.
Odbyły się także tradycyjne klasowe wyprawy w poszukiwaniu znaków wiosny.
Uczniowie klasy 3a wyruszyli za miasto z kolorową kukłą Marzanny. Wcześniej przygotowywali ekologiczną kukłę, która symbolizować miała odchodzącą już zimę. Żegnaj Zimo w nurtach rzeki Czarnej! Wiosnę witaliśmy radosnym śmiechem na widok złocących się podbiałów na pobliskiej łące. Wiosenny nastrój zagościł w naszych sercach już na dobre.
Autor: mgr Nina Madyńska-Poniewierka
*
Uczniowie klas IV-VI, bawili się natomiast, razem ze swoimi nauczycielami, na sali gimnastycznej.
Więcej zdjęć >>
21-03-2017, Marek Poniewierka