Poznajemy ciekawe miejsca naszego województwa - wycieczka klasy II a i III c do Chęcin

Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała uczniom klas II a i III c, którzy udali się 27 kwietnia 2022 r. na wycieczkę do jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w regionie – do Chęcin. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od wizyty w chęcińskim zamku. Monumentalna budowla, przypominająca okręt na skale zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Z zamku uczniowie podziwiali przepiękne widoki na okolicę. Kolejnym, zwiedzanym obiektem był Dwór Starostów Chęcińskich z przepięknym ogrodem. Tam uczniowie zwiedzali wnętrza i na chwilę przenieśli się w czasy XVII wieku.

Uczniowie odwiedzili również Centrum Naukowo-Techniczne Leonardo Da Vinci. Korzystając z interaktywnych stanowisk poznali tajniki ludzkiego organizmu i uświadomili sobie jak złożony i wymagający jest ludzki organizm. Dzieci mogły sprawdzić również swoją sprawność fizyczną wykorzystując przyrządy umieszczone na wystawie. Na zakończenie był czas na zakup pamiątek z wycieczki.

Ewa Marek

Monika Socha