Poznajemy zawody naszych rodziców

Wielu chłopców marzy o tym, aby zostać strażakiem. Co to za zawód? Czy jest bezpieczny? I tak właściwie co robią strażacy? Czy tylko gaszą pożary? Na te i wiele ,wiele innych pytań uczniowie klasy II b uzyskali odpowiedź podczas wizyty w Powiatowej Straży Pożarnej gdzie pracuje tato Dominika. Dzięki uprzejmości strażaków mogli zobaczyć samochody strażackie, duże i te bardzo duże, łódź, quada a nawet piaskarkę. Przekonali się, jak strażacy przygotowują się do akcji, jak wygląda centrum dowodzenia i łączności. Oczywiście nie zabrakło też nauki udzielania pierwszej pomocy a właściwie prawidłowego zachowania się w przypadku zagrożenia. Tej nauki nigdy nie jest zbyt wiele – możemy komuś uratować życie. Teraz już wszyscy wiedzą, że strażacy to bardzo odważni ludzie – ratują innych i pomagają w trudnych sytuacjach.

Uczniowie kl. II b

Foto: E. Brożyna