Praca biblioteki szkolnej podczas zawieszenia zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV - VIII

Drodzy uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych dla uczniów kl. IV – VIII od dnia 26.10 do 08.11.2020 r. biblioteka szkolna pracuje w godzinach 8:00 – 13:00.

Uczniowie kl. IV – VIII, którzy chcą wypożyczyć książki zobligowani są do złożenia zamówienia poprzez maila: psp2staszow.biblioteka@gmail.com.

Uczniowie klas I – III w dalszym ciągu mają możliwość korzystania z biblioteki w godzinach jej otwarcia.

REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE EPIDEMII COVID-19

1. Do biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły.

2. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni w godzinach zamieszczonych na drzwiach biblioteki.

3. W bibliotece może przebywać maksymalnie dwie osoby wypożyczające lub oddające książki.

4. Uczeń przed wejściem do biblioteki ma obowiązek zdezynfekować ręce.

5. Należy zachować bezpieczną odległość minimum 1,5 m, zakryć nos i usta.

6. Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie – uczeń wypożycza konkretną pozycję, bądź decyduje się na propozycje bibliotekarza.

7. Zwracane książki odkładane są w wyznaczone miejsce (kwarantanna minimum 72 godziny).

26-10-2020, Zbigniew Maruszewski