Próbny egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty

Informacja o przebiegu próbnego egzaminu gimnazjalnego

oraz próbnego egzaminu ósmoklasisty.

W dniu 18. 12. 2018 r.:

1. Egzamin próbny dla oddziałów gimnazjalnych rozpocznie się w dniu 18.12.2018 r. o godzinie 1030. Wszyscy nauczyciele, którzy są wyznaczeni do prac w zespołach nadzorujących, powinni stawić się w szkole w tym dniu do godziny 1000.

2. Egzamin próbny dla klas ósmych szkoły podstawowej rozpocznie się w dniu 18.12.2018 r. o godzinie 1100. Wszyscy nauczyciele, którzy są wyznaczeni do prac w zespołach nadzorujących, powinni stawić się w szkole w tym dniu do godziny 1030.

3. Nauczyciele, którzy nie zostali wyznaczeni do prac w zespołach nadzorujących będą prowadzić planowe lekcje lub pełnić w tym dniu dyżur na korytarzu, jeśli nie zostaną im przydzielone inne zadania np. zastępstwo lub opieka w świetlicy.

4.Zajęcia lekcyjne dla uczniów klas I – VII szkoły podstawowej
w dniu egzaminu próbnego (18.12.2018 r..) będą trwały od 800 do 1025
(3 godziny lekcyjne). Uczniowie dojeżdżający z tych klas, czekają na odwóz do domu w świetlicy szkoły. Odwozy uczniów przebiegają zgodnie z harmonogramem.

5. W dniu próbnego egzaminu obiady będą wydawane w godzinach:

- klasy I-VII szkoły podstawowej (1115 – 1130),

- klasy III oddziałów gimnazjalnych (1130 – 1145),

- klasy VIII szkoły podstawowej (1240 – 1315)

6. Przewodniczący i członkowie zespołów nadzorujących są odpowiedzialni za przygotowanie i prawidłowy przebieg egzaminu zgodnie z obowiązującymi przepisami (Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty, obowiązująca w roku szkolnym 2018/2019 została przesłana na e-maile wszystkich nauczycieli).

7. Z procedurami przebiegu egzaminu gimnazjalnego w części językowej zapoznają uczniów podczas lekcji nauczyciele uczący poszczególne grupy językowe i przećwiczą zadania egzaminacyjne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

8. Zobowiązuję wszystkich wychowawców klas I - VII szkoły podstawowej do zapoznania swoich wychowanków z organizacją zajęć w dniu próbnego egzaminu.

9. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, w dniu 28.11.2018 r.

dr Dariusz Kubalski

30-11-2018, Marek Poniewierka