Program edukacyjno - profilaktyczny „Dziel się uśmiechem”

Drogi Rodzicu!

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland sp. z o. o oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED zainaugurował piątą edycję programu edukacyjno - profilaktycznego „Dziel się uśmiechem” (dawniej "Chroń Dziecięce Uśmiechy"). Celem Programu do którego przystąpi nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 jest edukacja dzieci w wieku 5-13 lat na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz przeprowadzenie darmowych przeglądów stomatologicznych.

Szkołę odwiedzą specjalne, mobilne gabinety dentystyczne, które będą wyposażone w profesjonalny sprzęt stomatologiczny, które będą obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Przeglądy dentystyczne będą realizowane pomiędzy 18 września a 28 listopada 2017 roku.

W ramach Programu Organizatorzy i Partnerzy będą zbierać dane na temat stanu uzębienia dzieci oraz prowadzić dokumentację fotograficzną i video z akcji wśród dzieci, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili na to zgodę na piśmie.

Autor: Nina Madyńska-Poniewierka

Zobacz film - kliknij zdjęcie:

21-06-2017, Marek Poniewierka