Program profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie” w klasie 5 c

W bieżącym roku szkolnym klasa 5 c wraz z wychowawcą realizowała program profilaktyki palenia tytoniu. Program składał się z pięciu modułów, a realizowany był w formie zajęć warsztatowych i pogadanek, których efektem końcowym było stworzenie przez uczniów plakatów o tematyce antynikotynowej.

Celem programu było zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów klas szkół podstawowych. Podczas cyklu zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje ludzki organizm, jakie są jego potrzeby, a przede wszystkim jak duża jest konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza. Uczyli się jak zachowywać się asertywnie i rozpoznawać własne zachowania wobec nacisku grupy rówieśniczej. Wspólnie wykreowali postawę zobowiązującą do niepalenia, dumy z niepalenia i odpowiedzialności za własne zdrowie. Dzięki przekazanym treściom uczniowie przyswoili nie tylko ogrom wiedzy na temat szkodliwości nikotyny, ale również uczyli się rozpoznawać różne emocje przeżywane w sytuacjach trudnych oraz jak wzmocnić poczucie własnej wartości i pozytywnego myślenia o sobie.

Agnieszka Barańska

Oliwia, Natalia i Antosia prezentują swoją pracę

Ola i Marysia prezentują swoją pracę

Ola i Wiktoria prezentują swoją pracę