Program "Przyjaciel lasu" – klasa 1 C

Po raz kolejny w klasie, której wychowawczynią jest Izabela Socha rozpoczęto realizację programu "Przyjaciel lasu". Opiekę merytoryczną nad programem oraz wsparcie finansowe objęło Nadleśnictwo Staszów. Jego celem jest kształtowanie szacunku i miłości do przyrody poprzez udział w systematycznych wyjazdach do lasu na terenie gminy Staszów. Inspiracją programu stała się edukacja skandynawska. . W każdej wycieczce do lasu na terenie gminy Staszów uczestniczyć będzie koordynator ze strony Nadleśnictwa- p. Joanna Drożdżowska.

Celem naszej pierwszej wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, rozpoznawanie drzew iglastych i liściastych. Tego dnia las mienił się pełną gamą jesiennych kolorów. Spacerując po lesie dzieci miały okazję rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Dowiedziały się dlaczego nie wolno niszczyć grzybów trujących. Pani Asia pokazała również grzyby, które są pod ochroną. Po drodze dzieci napotykały na ślady leśnych zwierząt. Z wycieczki wróciły zmęczone, ale pełne wrażeń i z ochotą na kolejny spacer po lesie.

Program "Przyjaciel lasu" - zdjęcia

26-10-2020, Zbigniew Maruszewski