Projekt fundacji Otylii Jędrzejczak #ZostańMistrzemŻycia - „Wpływ Technologii na aktywność fizyczną i psychiczną”

18 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie przygotowanym przez fundację Otylii Jędrzejczak #ZostańMistrzemŻycia, zatytułowanym „Wpływ Technologii na aktywność fizyczną i psychiczną”. Nasza młodzież spotkała się z Otylią Jędrzejczak oraz z innymi multimistrzyniami olimpijskimi: Joanną Mendak, Patrycją Goleńską, Weroniką Nowakowską. Dzieci uczestniczyły również w ćwiczeniach sportowych z przyborem. Mogły także zadawać wszystkim paniom pytania dotyczące aktywności fizycznej i wpływu technologii na naszą sprawność ruchową. Omówione zostały również zasady zdrowego odżywiania i korzystania z aplikacji sportowych np. „POLAR”. Młodzież dowiedziała się od naszych mistrzyń, jak się motywować do pracy, jak wyznaczać sobie cele w życiu, jak dążyć do samodoskonalenia i nie przejmować się porażkami. A jeśli są, to traktować je jako przystanek na drodze do sukcesu. Każde dziecko otrzymało od Otylii Jędrzejczak pamiątkowe gadżety i „klucz do sukcesu” w postaci wskazówek, którymi kierowała się Otylia w drodze do zdobywania mistrzostwa sportowego.

Podsumowując spotkanie, wszyscy doszli do zgodnego wniosku, że najlepszym lekarzem na wszystko, czyli zdrowie psychiczne i fizyczne jest RUCH! Skorzystali również „łowcy autografów”, ponieważ Otylia i pozostałe panie łącznie z Minister Sportu Anną Krupką chętnie je rozdawały.

W spotkaniu wzięli udział także włodarze naszego miasta, burmistrz Leszek Kopeć, wiceburmistrz Ewa Kondek, przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Kwiecjasz – inicjatorzy spotkania z fundacją Otylii.

Autor: Barbara Malinowska

22-10-2021, Zbigniew Maruszewski