Przygoda z robotyką w klasie 2 a

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy 2 a rozpoczęli swoją przygodę z robotyką z konstruowaniem z kloców LEGO® Education SPIKE™ Essential. Najpierw zapoznali się z zestawami klocków Lego. Poznali metodę konstruowania "sześciu klocków". Były to ćwiczenia, które miały na celu rozwijanie umiejętności związanych z motoryką, sensoryką, mową, językiem oraz wywołaniem emocji ułatwiających im zdobywanie wiedzy. Zajęcia te pozwoliły uczniom być twórczymi i kreatywnymi konstruktorami, a przede wszystkim dostarczyły im doskonałej zabawy. Na następnych zajęciach poznawały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i podczas dojazdu do szkoły. Budowały autobus. Miały możliwość poznawania świata zwierząt wodnych, a szczególnie tych co żyją w bagnach. Konstruowały łódź bagienną. Utrwalały sobie poznane zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń na placu zabaw, czego dopełnieniem było budowa obracającej się huśtawki. Mali konstruktorzy budowali proste "roboty" z kolorowych klocków, a następnie ożywiały je za pomocą łatwego oprogramowania. Była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Zajęcia te były pełne inspirujących wyzwań, dawały dzieciom ogromną satysfakcję, w których uczestniczyli z ochotą i ogromnym zaangażowaniem.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Opracowała: Barbara Dorobek-Skórska

Dzieci poznają zestawy

Budowla