Przygotowania do komersu

Próby czas zacząć!

W Gimnazjum nr 2 w Staszowie oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do komersu, który odbędzie się 28 stycznia 2017 roku. Trzecioklasiści, pełni pomysłów i chęci, zaangażowali się w organizację tej uroczystości. Po wielu spotkaniach i rozmowach ustalono, że tematem przewodnim będą lata 80. XX wieku i muzyka charakteryzująca tamten okres. Na spotkaniach z rodzicami uzgodniono najważniejsze sprawy.

Już w połowie listopada zaczęły się próby do tradycyjnego w naszej szkole ,,komersowego” tańca – poloneza. Uczniowie z pełną powagą ćwiczą układ, aby uzyskać perfekcyjny efekt. Jednocześnie wybrani uczniowie tańczą także ,,bieganego” – czyli układ poloneza do szybszej muzyki. Dodatkową atrakcją w trakcie trwania poloneza ,,bieganego” są przebrania. Kolejną częścią uroczystości jest humorystyczne przedstawienie. W tym roku będzie to talent – show. Trzecioklasiści wcielać się będą w rolę prowadzących, jurorów oraz występujących artystów. Od początku stycznia trwają próby, na których występujący ćwiczą swoje role i próbują jak najlepiej wcielić się w wybrane postacie.

Wszystko zapowiada się bardzo ciekawie i zabawnie. Zostało już coraz mniej czasu, a wszyscy uczniowie bardzo przeżywają to zbliżające się wydarzenie.

- Czas leci bardzo szybko, a ja boję się że nie zdążę przygotować wszystkiego. Jestem jednocześnie zdenerwowana oraz podekscytowana. W całej szkole widać już zbliżający się komers – gdzieś na korytarzu albo w salach cały czas odbywają się próby, a z sali gimnastycznej dobiega znana wszystkim melodia poloneza. Pomimo ogromnego zmęczenia każdy z uczestników już nie może doczekać się. To będzie pierwsza taka oficjalna uroczystość, każdy będzie wyglądał inaczej niż na co dzień. Będziemy mogli wyszaleć się i pobawić przed zbliżającymi się egzaminami końcowymi. Cały czas staramy się poprawiać wszystkie błędy i niedociągnięcia, więc mam nadzieję że wszystko nam wyjdzie tak jak sobie zaplanowaliśmy – tak o komersie mówi jedna z uczennic trzeciej klasy naszego gimnazjum.

Na uroczystość oprócz uczniów zaproszeni są również nauczyciele oraz rodzice. Mamy nadzieję, że polonez oraz przedstawienie okaże się sukcesem i każdy będzie się cudownie bawił. Z cierpliwością oczekujemy tego wielkiego dnia.

Autor: Iga Wosińska kl. III c

24-01-2017, Marek Poniewierka