Przyjaciel lasu - III d

Już trzeci rok w naszej klasie realizowany jest program ,,Przyjaciel lasu". Program ten jest sponsorowany przez Nadleśnictwo Staszów.
Naszą kolejną wycieczkę w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy od obejrzenia w szkole prezentacji przygotowanej przez Panią Annę Kamińską koordynatora programu ze strony Nadleśnictwa.
Podczas zajęć poznaliśmy warstwową budowę lasu oraz roślinność i zwierzęta poszczególnych pięter.
Następnie udaliśmy się do lasu w Golejowie, gdzie uczestniczyliśmy w żywej lekcji przyrody. Utrwaliliśmy sobie wiadomości, które zdobyliśmy podczas prezentacji w sali lekcyjnej. Rozpoznawaliśmy drzewa, a także wyjaśniliśmy dlaczego jesienią liście zmieniają swój kolor, natomiast igły drzew iglastych pozostają zielone.
Spacerując po lesie uzupełnialiśmy karty pracy. Po powtórzeniu wiadomości o lesie był czas na odpoczynek i zabawy.
Następnego dnia wspólnie z rodzicami udaliśmy się na wieczorny spacer po lasie w okolicach Rytwian. Pani Joanna Drożdżowska- pracownica Nadleśnictwa opowiedziała nam o życiu zwierząt leśnych aktywnych nocą .
Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewem z rodzicami przy akompaniamencie akordeonu. Spędziliśmy w lesie niezapomniane chwile.
Tekst i zdjęcia: mgr Izabela Socha.

Więcej zdjęć >>

27-10-2019, Marek Poniewierka