Przyjaciele zwierząt

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa I a i II d wybrały się na wycieczkę na „Ranczo Alpaka”. Już sama nazwa wskazuje, że bohaterami dnia były… alpaki. Uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo na temat tych zwierząt, poznali ich zwyczaje i upodobania. Największą atrakcją było z całą pewnością karmienie zwierząt. W gospodarstwie można było również zobaczyć kózki, świnkę, króliki, różne gatunki drobiu oraz kangury.

Przy wspólnej zabawie czas szybko mija – były tańce, bańki mydlane, przeciąganie liny, dmuchańce i wiele innych niespodzianek.

Każdy z uczniów samodzielnie wykonał maskotkę – przytulankę. Spotkanie zakończyło ognisko i oczywiście kiełbaski.

Uczniowie kl. I a i II d

Foto: mgr Edyta Brożyna