Rajd pieszy do Kopaniny

W słoneczny poranek 21 października uczniowie klas IV c i IV d wraz z paniami Bernadetą Wieczorek, Iwoną Szercer i Izabelą Trelą wyruszyli na swój pierwszy w tym roku szkolnym pieszy rajd do Kopaniny. Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej wśród dzieci oraz promowanie aktywności fizycznej i upowszechnianie form zdrowego wypoczynku - aktywny powrót do szkoły. Integracja zespołu klasowego oraz przekazywanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie pokonali trasę ok. 8 km przez las, kilometr za kilometrem podziwiali malowniczy krajobraz i walory polskiej złotej jesieni i nawet nie zorientowali się kiedy dotarli do celu. Na miejscu uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych, a później odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Wrócili do szkoły zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni.

tekst: Izabela Trela

foto: Bernadeta Wieczorek