Rajd rowerowy do Kurozwęk - klasa 5 C

Po raz kolejny uczniowie ze staszowskiej „Dwójki” uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Kurozwęk, który odbył się we wtorek 18.10.2022 r. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej, propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Po krótkim instruktażu, który dotyczył zasad bezpieczeństwa, uczniowie z klasy 5 C, w jesienny, ale bardzo przyjemny ranek wyruszyli na trasę rajdu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Bernadetą Wieczorek oraz Izabelą Trelą. Po drodze był krótki regeneracyjny postój, podczas którego rowerzyści stanęli do wspólnego zdjęcia. Trasa rajdu przebiegała po pięknych terenach leśnych, była bardzo przyjemna, z jednym dłuższym podjazdem, który nie sprawił uczestnikom większego problemu 😊. Po dotarciu do celu, czekało na nas rozpalone ognisko z rusztem, na którym wszyscy mogli upiec kiełbaskę, nie zabrakło również dobrej rekreacyjnej zabawy. Był to wspólnie spędzony czas w miłej i życzliwej atmosferze. Humory dopisywały, z twarzy uczestników nie schodził uśmiech, co świadczy o tym, że udział w rajdzie był dla uczniów samą przyjemnością.

Bernadeta Wieczorek

Zdjęcia: Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek