Ratujmy pszczoły

Prawdopodobnie Albert Einstein powiedział: „Kiedy zginie ostatnia pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną tylko 4 lata”. Aby dowiedzieć się więcej o życiu pszczół uczniowie klasy I b otrzymali pakiety edukacyjne od Fundacji Łąka i #beeYOPE. Praca w zeszytach ćwiczeń oraz wypełnianie wielu zadań były ciekawą formą nauki. Teraz już wszyscy wiedzą dlaczego pszczoły są ważne, a ludzie muszą im pomagać, np. siejąc łąki kwietne. Otrzymany pakiet nasion został wykorzystany do zagospodarowania niewielkiego terenu obok szkoły. Mamy nadzieję, że rośliny które tam wyrosną będą miejscem przyjaznym dla pszczół.

Wychowawca klasy I b

Foto: Edyta Brożyna

Zdjęcie grupowe – dzieci na trawniku z pakietami edukacyjnymi

Dzieci na trawniku wysiewają nasiona